Bejca do DREWNA

  • bejca paleta kolorów
    bejca paleta kolorów

BEJCA, DO DREWNA, BEJCA WOODEX AKSIL DĘBICA.

Każdy z nas dba o swoje meble, a w szczególności o te stylowe,
drogie z drewna, chcemy aby nam długo służyły.
Obchodzimy się z nimi 'delikatnie', meble nie lakierowane (ławki, stojaki, huśtawki, altany) zabezpieczamy bejcą,
następnie lakierujemy. Ale co zrobić w przypadku uszkodzenia lub bardzo widocznych śladów starości, porysowań, przebarwień.

Należy pamiętać że odnawianie materiałów drewnianych nie będzie konieczne (lub bardzo oddalone w czasie) w przypadku zabezpieczenia od nowości (suche drewno o wiele lepiej wchłania impregnat, bejca, lakier). Pamietajmy, iż produkt zabezpieczany np. meble ogrodowe, musi być czysty, odkurzony i najważniejsze wolny od żywicy.

Meble, które będą w etapie końcowym lakierowane, a chcemy im nadać inny kolor niż textura drewna, wcześniej bejcujemy odpowiednim kolorem. Gorąco polecamy Państwu produkty firmy AKSIL DĘBICA, charakteryzujące się wysoką wydajnością, jakością, ogromną gamą kolorów, a przede wszystkim ekolgiczne - bezrozpuszczalnikowe.

BEJCA DO DREWNA, WOODEX

przeznaczona jest do zabezpieczenia drewna narażonego na działanie czynników zewnętrznych. Można również stosować wewnątrz pomieszczeń.

WOODEX przeznaczony jest głównie do malowania mebli ogrodowych i galanterii ogrodowej takiej jak pergole, altany, płoty oraz do malowania drewnianych okładzin domów,
podbitki dachowej, więźby dachowej, mebli ogrodowych - krzesła, stoliki, huśtawki, ławki. BEJCĄ WOODEX można również malować drewniane elementy rusztowań. BEJCA DO DREWNA - WOODEX  -zawiera środki ochronne, woski nadające hydrofobowość powłoce.
Wydajność: 10-12m2 z 1L przy malowaniu pędzlem.

BEJCA, DO MALOWANIA huśtawki, karuzeli, zjeżdzalni w dużej gamie kolorów z pewnością przypadnie naszym dzięciom do gustu. Malowanie bejcą jest dziecinnie łatwe, wszelkie niedociągnięcia łatwo można korygować. BEJCA WOODEX jako produkt ekologiczny nie zawiera rozpuszczalników, przez co proces malowania nie narazi nas na wdychanie skodliwych substancji. Malowanie galanterii ogrodowej (zabezpieczenie mebli ogrodowych), jest szczególnie ważne przed zimą. Uzyskana powłoka hydrofobowa nie dopuści wody do drewna, przez co nie spęka pod wpływem niskich temperatur. Na miejsca łączeń elementów drewnianych musimy zwrócić większą uwagę ("zalewając bejcą wszystkie szpary"), dodatkowo osłaniając folią, zapobiegnie to, rozchwianiu się tych łączeń. Odpowiednio zaimpregnowane elementy drewniane bejcą są odporne na działanie szkodników, deszczu i słońca, dzięki czemu dłużej można cieszyć się ich pięknem.

Kiedy decydujemy się na budowę drewnianego ogrodzenia, altany, parawanów, czy też zakup drewnianych mebli ogrodowych, musimy pamiętać, że jego trwałość i piękny wygląd przez długi czas zależą od regularnych zabiegów impregnacyjnych i pielęgnacyjnych.

Produkty AKSIL, a w tym BEJCA WOODEX, 
DO DREWNA, znacznie wydłuży okres wzorowego wyglądu drewna.

Kiedy stosujemy BEJCA, i czy jest ona spełnieniem naszych marzeń, Przede wszystkim BEJCA znalazła swoje zastosowanie jako kolorowy impregnat do drewna. Jakie występują różnice między bejcą a impregnatem, tylko i wyłącznie w nazewnictwie tzw. machery marketingowe, jeden produkt próbują opylić pod kilkoma nazwami. BEJCA DO DREWNA jest zarąbista, ma kilkanaście kolorów które przypadną do gustu nawet najbardziej wybrednej osobie. Malowanie a w tym przypadku bejcowanie jest banalne i w niczym nie różni się od malowania farbą, poza jednym szczegółem, ale to tylko w zależności jaki efekt chcemy osiągnąć. Jeśli chcemy podkreślić słoje w drzewie będziemy malować zgodnie z nimi. Bejca do drewna spawdza się jako ochronno kolorystyczne eksponowanie wszystkich meblki ogrodowych, czy przedmiotów z drewna, które chcemy aby nam długo służyły. Wyroby z drewna pomalowane bejcą mają kilkuletnią właściwość ochronną.